Шукати в цьому блозі

Синдром хронічної втоми

СИНДРОМ ХРОНІЧНОЇ ВТОМИ 
Іноді ми беремо на себе стільки обов'язків, що втома і перевтома стають частішими гостями в нашому тілі. Як ви знаєте з попередньої статті, перевтома - це явище, пов'язане з важкими психічними та фізичними навантаженнями на організм. Зазвичай цей стан проходить досить швидко і легко, без будь-яких наслідків (особливо перевтома 1-й стадії). Але у відсутності адекватного лікування, всі симптоми перевтоми посилюються. Як результат формується синдром хронічної втоми.
Синдром хронічної втоми найбільш поширений в розвинених країнах і в мегаполісах. Основний прояв полягає в тому, що людина не здатна зняти втому навіть після тривалого і повноцінного відпочинку. Відбувається розлад вегетативної нервової системи, а саме відділів відповідають за процеси гальмування.
Причини хронічної втоми
У першу чергу це неправильне поєднання інтелектуального і фізичного праці. Це особливо відноситься до людей, які проживають у великих містах. Як правило, саме вони пов'язані більше з розумовою навантаженням. Фізична напруга майже відсутня, що розвиває незбалансованість цих двох факторів.
Що стосується фізичних причин синдрому хронічної втоми, то вони виникають у відповідь на надмірне утворення молочної кислоти в м'язах. Також перевтома м'язів порушує надходження кисню в усі тканини організму.
Іншими факторами є хронічні захворювання і несприятлива екологічна обстановка. Часто такий стан називають хронічною втомою, синдромом постійної або підвищеної втоми. Якщо захворювання пов'язують з вірусними хворобами, то застосовують термін синдром поствірусной астенії або імунної дисфункції.
Доведено прямий зв'язок синдрому хронічної втоми з пригніченням імунної системи. Тобто стан розвивається не після перенесеної хвороби, а просто при нестачі корисних речовин в організмі, в першу чергу вітамінів і мікроелементів. Таке часто трапляється восени і навесні.
Існує ще кілька причин, за якими можливе формування хронічної втоми:
• тривалий прийом лікарських засобів;
• захворювання дихальних шляхів, пов'язаних з порушенням дихання (астма, емфізема та ін)
• хвороби серцево-судинної системи: аритмія, стенокардія, ішемічна хвороба серця. При них відбувається зменшення частоти скорочення серцевого ритму і відповідно надходження кисню в тканини;
• порушення харчування і сну.
Ознаки синдрому хронічної втоми
При наявності постійної втоми організму варто звернутися до лікаря. Чим раніше виявити порушення, тим буде легше уникнути важких наслідків. Основними симптомами поряд з перевтомою є:
• безпричинна біль у м'язах;
• порушення сну, як безсоння, так і дуже тривалий сон протягом доби;
• погіршення пам'яті, уваги, концентрації на важливих питаннях;
• сильні головні болі не ясною етіології;
• запалення лімфовузлів на шиї;
• можливо, розпухання суглобів і наявність ниючий біль в них.
Профілактика синдрому хронічної втоми
Попередити стан постійної втоми досить просто, необхідно лише дотримуватися ряду правил або навіть не правил, а корисних звичок.
Важливим профілактичним заходом є дотримання режиму дня. Краще встати трохи раніше, щоб не поспішаючи почати свій день і не вимотатися за перші ранкові години. Адекватна фізична активність, сприяє зниженню розумової напруги. Тому хоча б 30хв в день варто приділяти фізичній культурі.
Сон є найважливішою складовою у профілактиці синдрому хронічної втоми. Але кожній людині необхідно свою кількість часу сну на відпочинок. Хтось висипається за 6-8год, а комусь треба і більше. Головне відчувати себе бадьорим встаючи з ліжка.



Немає коментарів:

Дописати коментар