Шукати в цьому блозі

Вплив постави на здоров'я

ВПЛИВ ПОСТАВИ НА ЗДОРОВЯ
 Давайте дамо визначення «поставі» і поговоримо про значення постави для здоров’я. Постава це природна і звична поза людини, вільно і невимушено стоїть з зімкнутими п’ятами і розведеними носочками стоп на кут 45-50 градусів.
Значення постави для здоров’я
Неправильна постава призводить до цілого ряду серйозних захворювань і найголовніше до хвороб хребта і корінців спинного мозку. Хворі корінці спинного мозку призводять до погіршення роботи органів, якими вони керують. Порушення постави виникають найчастіше в період статевого дозрівання дитини. Для дівчат цей період настає в 13-15 років, для юнаків у 14-16 років, а так само в періоди бурхливого зростання, коли дитина може за літо вирости на 6-8 см. У цей час особливо уважно потрібно стежити за тим, щоб дитина не спала на м’яких ліжках, не стояла на одній нозі (зігнувши другу в коліні), необхідно правильно розташовувати тулуб під час сидіння і рівномірно давати навантаження на хребет (не носити в одній руці тяжкості). Ці рекомендації відносяться не тільки до дітей, але і дорослим людям.
Дефекти постави призводять до порушення роботи всіх внутрішніх органів. Люди з неправильною поставою мають зменшену екскурсію грудної клітки, діафрагми, менший об’єм легенів і порушенні функцій дихання. Це негативно впливає на серцево судинну і дихальну систему, зменшує можливі фізичні навантаження на організм (наприклад стає важко піднятися на 7 поверх).
Слабкі м’язи живота і зігнуте положення тіла, можуть послужити причиною порушення травлення і зашлаковування організму, зниження імунітету, головним болям, швидкої стомлюваності. Ті, хто не мають природного прогину в спині піддають свій мозок постійним мікротравмам, які виникають під час ходьби і бігу.

При порушеній поставі послаблюються м’язи, знижується фізична працездатність. Це може призвести до гриж в області живота та малого тазу. Необхідно також звернути пильну увагу на вміння дітей вчасно знімати напругу, що нагромадилася в м’язах. Нездатність перевтоми м’язи самостійно повернутися до первісної довжині призводить до підвищення сили здавлювання міжхребцевого диска суміжними хребцями, стягнутими м’язами, зниження потужності втомили м’язів. По суті, залишкова напруга в м’язах, тобто своєчасно не усунена, призводить до зміни будови диска і прилеглих до нього хребців – до остеохондрозу в різних проявах.

Немає коментарів:

Дописати коментар